top of page

Jei lankysitės Meksikoje, ir kad galėtumėte suprasti tikrą šalies virtuvės skonį, paragaukite šiuos tradicinius patiekalus. Štai mūsų ir kitų keliautojų, geriausių patiekalų sąrašas, kuriuos būtina išbandyti. O galbūt dar žinote kitų, dar nepažymėtų patiekalų? Tikrai laukiame jūsų patarimo, tikrai skirsime vietos šiuose komentaruose.

1 Gvakamolė 

Gvakamolė neabejotinai yra vienas populiariausių Meksikos patiekalų, tačiau tik nedaugelis žino, kad šis tradicinis padažas datuojamas actekų laikais. Pagaminta iš trintų avokadų, svogūnų, pomidorų, citrinų sulčių ir aitriosios paprikos (o kartais ir skiltelės ar dviejų česnako), gvakamolė dažnai valgoma su tortilijos traškučiais arba naudojama kaip garnyras.

Gvakamolė. 2.jpg
Gvakamolė.jpg
Gvakamolė 3.jpg

Įdomūs faktai: ✔Pirmą kartą avokadai buvo auginami Pietų Centrinėje Meksikoje maždaug prieš 10 000 metų. Nacionalinė Gvakamolės diena švenčiama tą pačią dieną, kaip ir Meksikos nepriklausomybės diena, rugsėjo 16 d.

Kur skaniausia gvakamolė Meksikoje?: ✔👨‍👩‍👦‍👦 Pasidalinkite savo patirtimi su mumis, mes visi būsime labai dėkingi !

2. Pozolė

Antropologų teigimu, ši prieš ispanišką sriubą kadaise buvo naudojama kaip ritualinių aukų dalis. Šiais laikais vištienos, kiaulienos ir vegetariškos pozolės versijos yra lengvai prieinamos kasdienybėje. Patiekalas, pagamintas iš kukurūzų su daugybe žolelių ir prieskonių, tradiciškai troškinamas valandas, dažnai per naktį. Kai jis bus paruoštas patiekti, ant jo pabarstomos salotos, ridikai, svogūnai, laimai ir aitriosios paprikos.

Pozolė.jpg
Pozolė. 1.jpg
Pozolė 2.jpg

Įdomūs faktai:✔ Kadangi kukurūzai actekams ir kitiems Mesoamerikos gyventojams buvo šventas augalas, tad pozolė buvo skirta tik ypatingomis progomis. Remiantis (Instituto Nacional de Antropología e Historia) atliktais tyrimais, toms ypatingomis progomis pozolėje buvo naudojama mėsa. Po to, kai belaisviai buvo nužudyti ir išplėšus širdį ritualinei aukai, likęs kūnas budavo supjaustytas ir išvirtas su kukurūzais, o gautas maistas buvo dalijamasi visai bendruomenei kaip religinės bendrystės aktas. Po užkariavimo, kai kanibalizmas buvo uždraustas, kiauliena tapo pagrindine mėsa, nes jos skonis labai panašus į žmogaus mėsą, teigia Bernardino de Sahagún.

3 Takai (Tacos) 

Takai - tai tradicinis meksikietiškas patiekalas, susidedantis iš nedidelio dydžio kukurūzų ar kvietinės tortilijos ir įdaru. „Taco“ gali būti gaminamas su įvairiais įdarais, įskaitant jautieną, kiaulieną, vištieną, jūros gėrybes, pupeles, daržoves ir sūrį, kad būtų užtikrintas didelis universalumas ir įvairovė. Jie dažnai puošiami įvairiais pagardais, tokiais kaip salsa, gvakamolė ar grietinė, ir daržovėmis, tokiomis kaip salotos, svogūnai, pomidorai ir čili. Tacos yra įprasta antojitos forma, arba Meksikos gatvės maistas, paplitęs visame pasaulyje.

takai.jpg
takai 3.jpg
takai 2.jpg

Įdomūs faktai: ✔Ilgą laiką takerijos buvo tik darbininkų klasės apylinkėse. Dėl lengvosios pramonės industrializacijos, į Meksiką atvyko daug migrantų iš visos šalies, ypač moterų. Moterys atsivežė savo regioninio maisto gaminimo įgūdžius. Kiekvienoje valstijoje, kiekviename regione, kiekviename mieste buvo skirtingas maistas, todėl Meksikas buvo burbuliuojantis troškinys, kuriame buvo visi šie maisto produktai. Žmonės galėjo paragauti kosmopolitiško valgomojo pasaulio, kuris nebuvo skirtas turtingiesiems. Ši populiari meksikiečių virtuvė buvo kilusi iš to, ką mes galvojame kaip meksikietišką maistą.

Autonuoma Kankuno oro uoste be kreditinės kortelės

Autonuoma Kankuno oro uoste palengvins Jūsų kelionę – pasirinkite automobilį ir galėsite mėgautis visais nuomos patogumais. Į tai įeina ne tik pasirinktas Jums patinkantis automobilio tipas, bet ir proga visiškai valdyti kelionės laiką, maršrutus – vyksite tik ten, kur norite ir kada norite. Todėl atsipalaiduokite: naudodamiesi auto nuoma, greitai nuvyksite į reikiamas vietas, galėsite būti nepriklausomi nuo viešojo transporto maršrutų ir tvarkaraščio.

car cancun.jpg
car cancun 3.jpg
car cancun 2.jpg

Patogus ir didelis pasirinkimas, aiškus rezervavimas, konkreti kainodara ir žinojimas, jog atskridus jūsų jau lauks rezervuotas automobilis – viskas, ko reikia geroms atostogoms ant ratų. Dienos nuomos kaina 800 MXN tai apie 33 Eurus. Jokių paslėptų mokesčių, žinosite tiksliai, už ką mokate. Daugiau info rasite paspaudus čia

4 Enčilados (Enchiladas)

(Enchilados) datuojamos majų laikais, kai Meksikos slėnyje žmonės valgė kukurūzų tortilijas, apvyniotas aplink mažas žuvis. Šiais laikais naudojamos kukurūzų ir miltų tortilijos, į kurias dedama mėsos, sūrio, jūros gėrybių, pupelių, daržovių ar visų aukščiau išvardytų dalykų. Tada įdarytos tortilijos padengiamos aitriosios paprikos padažu, ir gaunami puikūs meksikietiški pusryčiai.

Enchilados.jpg
Enchilados 3.jpg
Enchilados 2.jpg

Įdomūs faktai: ✔„Enchilada“ yra vienas iš patiekalų, paminėtų pirmojoje Meksikos kulinarijos knygoje 1831 m. Rašydamas ispanų užkariautojų laikais, Bernal Díaz del Castillo užfiksavo europiečių vaišes, kurias surengė Hernanas Kortesas.

5. Tostadas

Ką daro su pasenusiomis tortilijomis? Žinoma, apkepa jas! Pažodžiui skrudintos tostados yra paprastas, bet skanus patiekalas, į kurį įeina verdančiame aliejuje keptos kukurūzų tortilijos, kol jos tampa traškios ir auksinės. Tada jos pateikemos su bet kokiu garnyrų. Populiarūs priedai yra (frijoles) keptos pupelės, sūris, virta mėsa, jūros gėrybės ir ceviche.

tostados2.jpg
tostados 3.jpg
tostados.jpg

Įdomūs faktai:✔ Kukurūzų tortilijos dažniausiai naudojamos tostadoms, nors taip pat galima rasti tostadų, pagamintų iš kviečių ar kitų ingredientų.

6. Čilės Pipiras (Chiles en nogada)

„Chiles en nogada“ yra meksikietiškas kaimiškas patiekalas. Poblano aitriosios paprikos, įdarytas pipiras, kuriame paprastai yra susmulkintos mėsos, aromatinių medžiagų, vaisių ir prieskonių, užpiltas (vadinamu nogada) pagamintu grietinėlės padažu ir pabarstytais graikiniais ar migdoliniais riešutais, granatų sėklomis ir petražolėmis. Tradicinis šio patiekalo gaminimo ir valgymo sezonas Centrinėje Meksikoje yra rugpjūtis ir rugsėjo pirmoji pusė, kai regiono turguose pasirodo granatai ir prasideda nacionalinės nepriklausomybės šventės.  

Chiles en nogada 2.jpg
Chiles en nogada.jpg
Chiles en nogada 3.jpg

Įdomūs faktai:Patiekalo spalvos - žalia čili, baltas padažas, raudonas granatas - skatina patriotines asociacijas, nes tai yra pagrindinės Meksikos vėliavos spalvos.

bottom of page