Tikroji tradicinė Peru virtuvė vadinama „komida krioja“ – kreolų maistu, mat čia susimaišė viso regiono, taip pat ir ispanų virtuvės tradicijos ir papročiai. Ilgainiui ispanų įtaka sumažėjo ir susiformavo vadinamųjų naujųjų Andų virtuvė – ispanų ir indėnų palikuonių. Jų virtuvei itin būdinga gausiai naudoti patiekalams gaminti vaisius ir daržoves.

Sevičė (ceviche)

Peru mėgaujasi viena turtingiausių jūros gėrybių pasaulyje, todėl nenuostabu, kad garsiausias ir populiariausias jos patiekalas gaminamas iš žuvies (arba) jūros gėrybių. Išvykti iš šalies neparagavus (sevihce) būtų tas pats kaip nepažinti Peru ... Patys Peru gyventojai dažniausiai (sevihce) valgo priešpiečiams, nes mano, kad tik tada žuvis vis dar yra šviežia. „Seviche“ gaminamas trumpai marinuojant žalią žuvį (arba jūros gėrybes) laimo sultyse, pagardinant raudonaisiais svogūnais ir karštais Andų pipirais. Garnyrui visada gausite saldžiųjų bulvių ir kukurūzų.

„Pašokdinta jautiena“

(lomo saltado)

Dar gerokai iki to, kai dauguma mūsų išgirdome apie Azijos fusion virtuvę, daugybė imigrantų iš Kinijos atkeliavo į Peru ieškodami darbo. Atvykėliai į vietinę virtuvę įnešė savitų prieskonių ir gamybos stilių – „pašokdindami“ keptuvėje jautieną, pomidorus, paprikas ir svogūnus kartu su sojos padažu ir gruzdintomis bulvytėmis. Pavadinimui suteiktas saltado vardas kilęs nuo žodžio salto, kuris reiškia apsivertimą ore. Nenustebkite, jei prie viso šio derinio jums bus patiekta ir ryžių – tai įprasta Peru.Dar gerokai iki to, kai dauguma mūsų išgirdome apie Azijos fusion virtuvę, daugybė imigrantų iš Kinijos atkeliavo į Peru ieškodami darbo. Atvykėliai į vietinę virtuvę įnešė savitų prieskonių ir gamybos stilių – „pašokdindami“ keptuvėje jautieną, pomidorus, paprikas ir svogūnus kartu su sojos padažu ir gruzdintomis bulvytėmis. Pavadinimui suteiktas saltado vardas kilęs nuo žodžio salto, kuris reiškia apsivertimą ore. Nenustebkite, jei prie viso šio derinio jums bus patiekta ir ryžių – tai įprasta Peru.

Jūros kiaulytė (cuy)

Skamba pakankamai egzotiškai, tiesa? Šis patiekalas plačiai paplitęs Andų kalnų regione ir gaminamas skirtingais būdais priklausomai nuo regiono: Arekipos apylinkėse jums bus patiekta gruzdinta aliejuje jūros kiaulytės „išklotinė“, Urubamboje gausite ant pagaliuko pamautą, o Kusko regione – įdarytą žolelėmis ir keptą krosnyje. Kad tai buvo svarbus patiekalas Andų kultūroje nuo seno, liudija ir Kusko katedroje kabantis „Paskutinės vakarienės“ paveikslas, kuriame stalo centre pagrindiniu patiekalu vaizduojama būtent jūros kiaulytė.

Įdarytas pipiras

(rocoto relleno)

Šis patiekalas labiausiai siejamas su Arekipa – antru pagal dydį Peru miestu, tačiau patiekiamas visoje šalyje. Iš pirmo žvilgsnio atrodanti paprasta raudonoji paprika iš tikrųjų yra ugningasis Capsicum pubescens: kol neapdorotas termiškai – daugiau nei 10 kartų aštresnis už jelapeno pipirą. Pripildžius malta mėsa su daržovėmis bei padengus ožkos sūriu, o tada iškepus, jo aštrumas sumažėja. Tai būtinas paragauti patiekalas lankantis Arekipoje!

WHY BOOK AND TRAVEL WITH GURU JOURNEYS ?

It’s easier than you think – We believe that traveling with us should not be hard, but it should be something everyone should do. You can choose to spend a week or a few, traveling this beautiful places and seeing what is out there. Why travel? Because you can, with all the challenges it presents and opportunities, let’s you discover who you are in a way that only the road brings.

INS.png

© 2019 Guru Journeys Ltd 

Calle Lagunitas 445

Jardines de Guadalupe

Guadalajara, Jalisco

44740

Méxio

Registro Nacional De Turismo 

No 04140390930

+52 33 36657815