Viskas apie pinigus Meksikoje! Daugiau protingų patarimų apie pinigus keliaujant!

Svarbiausias žingsnis - žinoti savo galimybes. Prieš išvykdami į kelionę į užsienį, skirkite šiek tiek laiko pagalvojimui apie eurus, dolerius ar pesus, o gal labiau kreditinėmis kortelėmis ir bankomatų išėmimais, kurie paprastai siūlo geresnius valiutų kursus ir mažesnius mokesčius. Koks jums geriausias variantas? Ir kaip galima išvengti tų nemalonių valiutos keitimo mokesčių? Šitas puslapis skirtas tik tam ir bus nuolat papildomas.

Tikroji tradicinė Peru virtuvė vadinama „komida krioja“ – kreolų maistu, mat čia susimaišė viso regiono, taip pat ir ispanų virtuvės tradicijos ir papročiai. Ilgainiui ispanų įtaka sumažėjo ir susiformavo vadinamųjų naujųjų Andų virtuvė – ispanų ir indėnų palikuonių. Jų virtuvei itin būdinga gausiai naudoti patiekalams gaminti vaisius ir daržoves.

Sevičė (ceviche)

Peru mėgaujasi viena turtingiausių jūros gėrybių pasaulyje, todėl nenuostabu, kad garsiausias ir populiariausias jos patiekalas gaminamas iš žuvies (arba) jūros gėrybių. Išvykti iš šalies neparagavus (sevihce) būtų tas pats kaip nepažinti Peru ... Patys Peru gyventojai dažniausiai (sevihce) valgo priešpiečiams, nes mano, kad tik tada žuvis vis dar yra šviežia. „Seviche“ gaminamas trumpai marinuojant žalią žuvį (arba jūros gėrybes) laimo sultyse, pagardinant raudonaisiais svogūnais ir karštais Andų pipirais. Garnyrui visada gausite saldžiųjų bulvių ir kukurūzų.

„Pašokdinta jautiena“

(lomo saltado)

Dar gerokai iki to, kai dauguma mūsų išgirdome apie Azijos fusion virtuvę, daugybė imigrantų iš Kinijos atkeliavo į Peru ieškodami darbo. Atvykėliai į vietinę virtuvę įnešė savitų prieskonių ir gamybos stilių – „pašokdindami“ keptuvėje jautieną, pomidorus, paprikas ir svogūnus kartu su sojos padažu ir gruzdintomis bulvytėmis. Pavadinimui suteiktas saltado vardas kilęs nuo žodžio salto, kuris reiškia apsivertimą ore. Nenustebkite, jei prie viso šio derinio jums bus patiekta ir ryžių – tai įprasta Peru.Dar gerokai iki to, kai dauguma mūsų išgirdome apie Azijos fusion virtuvę, daugybė imigrantų iš Kinijos atkeliavo į Peru ieškodami darbo. Atvykėliai į vietinę virtuvę įnešė savitų prieskonių ir gamybos stilių – „pašokdindami“ keptuvėje jautieną, pomidorus, paprikas ir svogūnus kartu su sojos padažu ir gruzdintomis bulvytėmis. Pavadinimui suteiktas saltado vardas kilęs nuo žodžio salto, kuris reiškia apsivertimą ore. Nenustebkite, jei prie viso šio derinio jums bus patiekta ir ryžių – tai įprasta Peru.

Jūros kiaulytė (cuy)

Skamba pakankamai egzotiškai, tiesa? Šis patiekalas plačiai paplitęs Andų kalnų regione ir gaminamas skirtingais būdais priklausomai nuo regiono: Arekipos apylinkėse jums bus patiekta gruzdinta aliejuje jūros kiaulytės „išklotinė“, Urubamboje gausite ant pagaliuko pamautą, o Kusko regione – įdarytą žolelėmis ir keptą krosnyje. Kad tai buvo svarbus patiekalas Andų kultūroje nuo seno, liudija ir Kusko katedroje kabantis „Paskutinės vakarienės“ paveikslas, kuriame stalo centre pagrindiniu patiekalu vaizduojama būtent jūros kiaulytė.

Įdarytas pipiras

(rocoto relleno)

Šis patiekalas labiausiai siejamas su Arekipa – antru pagal dydį Peru miestu, tačiau patiekiamas visoje šalyje. Iš pirmo žvilgsnio atrodanti paprasta raudonoji paprika iš tikrųjų yra ugningasis Capsicum pubescens: kol neapdorotas termiškai – daugiau nei 10 kartų aštresnis už jelapeno pipirą. Pripildžius malta mėsa su daržovėmis bei padengus ožkos sūriu, o tada iškepus, jo aštrumas sumažėja. Tai būtinas paragauti patiekalas lankantis Arekipoje!

Sveiki atvykę į Niujorką! Atkeliavę į viešbutį šiek tiek pailsėsite, bet tik šiek tiek, nes Jūs Niujorke – niekada nemiegančiame mieste, tad pratinkitės prie ateinančios dienos ritmo.  Vakare apžiūrėsime Taimso aikštę  – bene geriausiai atpažįstamo Niujorko simbolį . Tai tarsi monumentas šiuolaikinei komercinei kultūrai, kur visur, kur pažvelgsite spindi ir šviečia įvairios šviesos, reklamos ir be perstojo zuja milijonai žmonių net ir vėlyviausią vakarą.

Maitinimas Neįtrauktas

Įtraukta Paslauga

Pasitikimas JFK oro uoste ir pervežimas iš oro uosto metro traukiniu

Prieš perkant bilietus būtina turėti Jungtinių Amerikos Valstijų vizą arba elektroninį leidimą vykti į JAV (ESTA) ir biometrinį Lietuvos Respublikos piliečio pasą . Dėl JAV migracijos tarnybų darbuotojų sprendimo neįsileisti turistų į šalį (nors jie turi galiojančius elektroninius leidimus ar vizas), Guru Journeys  neatsako.

Pusryčiai. Pažintį su Niujorku pradėsite nuo pasaulio sostinės širdies - Volstryto. Pasivaiksčiodami nueisime iki gražiojo Bruklino tilto. Tai vienas iš seniausių JAV kabančių tiltų, kuris jungia Manhataną su kitu miesto rajonu – Bruklinu. 
Vos už 15 minučių kelio pėsčiomis aplankysite Volstryto gatvę, Manheteno centro verslo ir finansų centrą. Aplankysite Rugsėjo 11-osios memorialą ir „Ground Zero“, kur anksčiau stovėjo dvyniai Pasaulio prekybos centro dangoraižiai. Po to miesto laivu, praplauksime patį žymiausią Niujorko objektą – Laisvės statulą. Įspūdingoji Laisvės statula jau daugybę metų laikoma visų Jungtinių Amerikos Valstijų laisvės ikona. Ši statula – tai Prancūzijos žmonių dovana Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Ji vaizduoja romėnų laisvės deivę, laikančią deglą ir įstatymų knygą, kurioje išgraviruota Amerikos nepriklausomybės deklaracijos data – 1776 metų liepos 4d.
Po lengvo pasiplaukiojimo nuvažiuosime iki Centrinio parko, čia galėsite atsipūsti ir pastebėti skubančio miesto gyvenimą iš šalies.Tai labiausiai lankomas parkas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vakaro pabaigai rekomenduojame pamatyti Niujorką saulėlydžio metu, o tam puikiai tinka „Empire State Building“ dangoraižis. Tai aukščiausias pastatas Niujorke iš kurio galėsite nužvelgti visą Manhataną ir apskritai – visą miestą. Tiesa, eilės norint pakilti į dangoraižio viršų nėra trumpos, tačiau vaizdas iš viršaus – nepakartojamas.

Pusryčiai įskaičiuoti

Įtraukta veikla

Visos dienos ekskursija po Niujorką,

Papildomas mokestis

Skrydžio bilietas Niujorkas - Gvadalachara

nuo 160 Eur

Šį rytą išsiregistruojame viešbutyje, paliekame daiktus ir pradedame ekskursiją. Visos dienos turas vyks pėsčiomis, traukiniu ir viešuoju keltu. Turėsite galimybę "už papildomą mokestį" aplankyti Empire State Building – apie 50 USD. Vakare grįžtame į viešbutį pasiimti daiktų ir vyksime į oro uostą. Šiąnakt skrendame naktiniu skrydžiu į Gvadalacharą. Papildomas Mokestis: 20kg bagažo kaina iš anksto 30 USD, oro uoste 45 USD. 

Šiandiena ankstyvą rytą atskrisime į Gvadelacharą. Atskridus Jūsų lauks ryte poilsis ir po pietų apžvalginė ekskursija. Susipažinsite su šiuo žaviu miestu, intriguojančiu tapatijų ir ispanų kultūros mišiniu.

Gvadalachara yra antras pagal dydį Meksikos miestas ir daugeliu atžvilgių gali būti laikomas esminiu Meksikos miestu. Tai yra mariachi muzikos ir tekilos gimtinė, laimei gražiausi senieji pastatai liko nepažeisti. Aplankisime populiariausias miesto vietas ir pajusite jos istoriją, kultūrą. Kartu praleisime laika su vietiniu gidu, kuris nori pasidalinti su jumis geriausiomis Gvadalacharos vietomis.

Maitinimas Neįtrauktas

Įtraukta Paslauga

Orientacinis pasivaikščiojimas po miestą, 

Vakarinis turas

Kai atvyksime į Gvadalacharą, būsite pervežti į viešbutį. Iškart galėsite gauti savo kambarį ir turėsite laiko pailsėti.

Šiandien mes su vietiniu gidu aplankysime Huentitano kanjona. Visas Huentitano kanjonas, dar žinomas kaip „Barranca de Huentitán“, kurį išraižė upė Grande de Santiago. Jis yra šiaurės rytinėje Gvadalacharos pusėje, tarp Tonala ir Zapopano savivaldybių pakraštyje, Gvadalacharos metropolijos srityje. Dėl savo grožio ir struktūros yra šiek tiek mažesnio masto (JAV Didžiojo kanjono) ir (kanjono del Cobre Chihuahua) versija. Jis apima maždaug 1137 hektarus, o jo vidutinis gylis yra 600 metrų. Funikulieriaus taško aukštis tarp kanjono krašto ir upės yra 520 metrų. Šis kanjonas taip pat vadinamas Oblatos-Huentitán dėl jo išskiriančių miesto vietovių, atitinkamai vadinamų Oblatos ir Huentitán.

Pusryčiai įskaičiuoti

Įtraukta Veikla

Huentitano kanjono turas

Piknikas kanjone

prašome peržiūrėti mūsų video įrašą apie Huentitano kanjona >>

Jalisco valstija garsėja tekila, ir šiandiena visos dienos ekskursija leis jums sužinoti, kaip gaminama tekila - nuo agavos augalų iki buteliuko. Nuvažiavę į Tekilą, pamatysite XVIII a. Miesto bažnyčią, Nacionalinį Tekilos muziejų ir apžiūrėsite spirito varyklą ar net dvi, kur sužinosite apie tekilos gaminimo procesą ir išbandykite įvairių rūšių skonius. La Rojeña mieste, Jose Cuervo spirito gamykloje, kiekviename proceso etape apžvelgsime, kaip agavos augalas virsta tekila. Po to sustosime papietauti ir trumpam apsipirkti suvenyru mieste.

Pusryčiai įskaičiuoti

Įtraukta Veikla

Tekilos miesto turas

Tekilos spirito gamyklos apsilankimas

Tekilos degustacija

Tekila – tai alkoholinis gėrimas, gaminamas iš mėlynosios agavos vaisių, naudojant distiliacijos metodą. Norint suprasti, kaip šiam gėrimui suteikiamas išskirtinis pavadinimas „tequila“, jos gamybos subtilybes galima palyginti su konjako gaminimu. Kaip konjaku vadinamas tik tas brendis, kuris pagamintas ir išlaikytas Prancūzijos Konjako regione, taip ir tekila yra vienas iš „mezcal“ gėrimų, pagamintų Tekilos mieste Jalisco provincijoje Meksikoje. Svarbu: Visi tekilos degustatoriai kelionės metu turi būti ne jaunesni nei 18 metų.

Mėgaukitės visos dienos nepakartojama, kultūrine ir gastronomine patirtimi, kuri padės jums susipažinti su papročiais ir gyvenimo būdais „Tapatíos“ (žodis Gvadalacharos gyventojams). Apžiūrėsite stebuklingus Tonalo ir Tlaquepaque miestus, kuriuos pristatis vietinis ekspertas. Du priešspanietiški miestai, skirti menui ir keramikai. Tyrinėsite ir atrasite visas jo vietas, kolonijinius pastatus, muziejus, aikštes, turgus, šventyklas, meno galerijas ir vietines rankdarbių dirbtuves, sužinoję apie Jalisco regioninę kultūrą, pasimegausite tradiciniu maistu ir gėrimais. Ekskursijos metu jūsų vietinis šeimininkas pasidalins istorija, tradicijomis ir gastronomija  draugiškoje ir linksmoje atmosferoje. Ši patirtis skirta tiems, kurie nori kažko kitokio, autentiško, vietinio ir asmeniško. 

Pusryčiai įskaičiuoti

Įtraukta Veikla

Tonala ir Tlakepakes turas

Meksikos maisto degustacija

Meksika yra viena iš geriausių (top5) gatvės maisto šalių pasaulyje. Tačiau, gatvės maistas Meksikoje skiriasi priklausomai nuo regiono. Atsižvelgiant į tai, šiandiena jums teks išbandyti skirtingų Gvadelaharos specialybių, kuriuos tikrai turėtumėte pabandyti kelionės į Meksiką metu.

Šiandien vykstame į Puerto Valjarartą. Pakeliui sustosite prie vaizdingų piramidžių.
Rytinis Meksikos regionas yra išsibarstęs su žymiais majų griuvėsiais - Čičen Icos, Tulumo, Palenkės ir daugelio kitų, tačiau vakarinėje šalies dalyje taip pat yra prarastų civilizacijų liekanų, suklestėjusių gerokai anksčiau, nei ispanai prisilietė Naujajame pasaulyje. . Los Guachimontonesas, esantis valandą už Gvadalacharos, yra vakarų Meksikos archeologinės karūnos brangakmenis. Teuchitláno kultūros suformuota vietovė yra žinoma dėl įdomių „apvalios piramidės“ struktūrų.

Po ilgos dienos prabangiu autobusu atvyksite į Puerto Vallarta kurortinį miestą palei Ramiojo vandenyno pakrantę Halisko valstijoje. Po apsitojimo viešbutyje galėsite mėgautis įdomia pasivaikščiojimo ekskursija po seniausią miesto dalį, istorinį centrą, kur jūsų gidas jums paaiškins istoriją ir kultūrą už šios vietovės pastatų.

Maitinimas Neįtrauktas

Įtraukta Veikla

Guachimontoneso piramidžiu apsylankimas

Puerto Vallartos turas

Mūsų grupė gavo specialų pasiūlymą visiems kambariams su vaizdu į jūrą, tad poilsio metu jus lydės vandenyno ošimas.

Mėgaukitės pora dienų poilsio, tai istorinė sostinė, tai paplūdimio kurortas, tai gyvas, romantiškas miestelis.
Valartos mieste yra daug ką pamatyti ir nuveikti, o mes norėjome įsitikinti, kad turėsite šiek tiek laiko, kad galėtumėte visa tai panaudoti. Nesivaržykite atsipalaiduoti ar išbandyti pasirenkamą veiklą, pavyzdžiui, ekologinių banginių stebėjimą, misijos metu įsitrauksite į nepaprastą nuotykį į vandenyno gyluma. Susitikti ir pasimaudyti su delfinais jų natūralioje buveinėje arba atsipalaiduoti atliekant masažą, dviračiu apžiūrėti netoliese esančias kalvas ar apsilankyti vietinėje vaisių turgavietėje.

Maitinimas Neįtrauktas

Papildoma Veikla

Nesvarbu, ar tai nuotykių kelionė stačiomis džiunglių upėmis, ar atpalaiduojanti ir lepinanti kelionė, Puerto Valjarta jūsų laukia įvairia veikla ir patirtimi. Atrodo, kad Puerto Vallarta gamtos grožis nesibaigia, ir ši įvairovė yra būtent begalinių nuotykių įvairovė. Nesvarbu, ar norite mėgautis nuostabiais paplūdimiais, ar paviršiniu nardymu, ar nerti į regiono rifus, ar plaukioti įlankoje, ar grožėtis nuostabiais saulėlydžiais iki paryčių. Atraskite vietinę Malecone kultūrą ir gyvą naktinį gyvenimą: linksmybėms nebus ribų.

Anksti ryte vyksite į oro uostą ir skrisite į Meksiko miestą. Šis šurmulingas, madingas metropolis yra vienas didžiausių pasaulio miestų, kuris perpildytas žavingomis ir originaliomis lankytinomis vietomis. Tai muziejų, kultūros, kulinarijos ir istorijos vieta, atskleidžianti savo spalvingą istoriją. Šiandien apžiūrime Meksiką – žavingą ir originalią sostinę, kuri savo lankytojus vilioja neišsemiamomis galimybėmis. Lankytojui, apsilankiusiam čia pirmą kartą, vienas didžiausių metropolių pasaulyje gali pasirodyti šiek tiek pritrenkiantis, nors nebūtinai taip turėtų būti. Daugybė lankomiausių Meksikos miesto lankytinų vietų yra sutelktos istoriniame centre, įskaitant „Plaza de la Constitucion“ ar „Zocalo“, Nacionalinius rūmus, Metropoliteno katedrą, Templo merą, Dailiųjų menų rūmus ir „Alameda“ parką. Keli kvartalai į šiaurę nuo dailiųjų menų rūmų „Plaza Garibaldi“ yra viena originaliausių  vietų Meksike, kur galima išgirsti gyvą mariachi muziką.

Pusryčiai įskaičiuoti

Įtraukta Paslauga

Vietinio skrydžio bilietai: Vallarta -Meksikas ir 10 kg rankinio bagažo

Įtraukta veikla

Visos dienos ekskursija po Meksiką,

Kelionės kulminacija - praleisite tris naktis gyvendami GRAN HOTEL CIUDAD DE MÉXICO

Meksikoje įsikūręs „Gran Hotel Ciudad de México“, pastatytas per Porfiriato režimo laikometi, idealioje vietoje sostinės centre, yra vienas patraukliausių šio didžiojo metropolio kampelių. Įspūdinga Art Nouveau architektūra ir kiekviena puošybos detalė, pradedant prabangiuoju Liudviko XV šviestuvu įėjime iki simbolinio Tiffany stiliaus vitražo, vieno iš keturių didžiausių pasaulyje, leis pasijusti penkių šimtmečių istorijos dalimi. Tai neapsakoma patirtis apsistoti žymiausiame miesto viešbutyje, klasikinės prabangos atmosferoje, kur kiekviena detalė buvo kuruojama ir teikiama unikali paslauga.

Ryte po pusryčių keliausite į Dievų miestą Teotihuakaną. Teotihuakano archeologinės vietovės griuvėsiai yra vieni žymiausių Meksikoje. Actekai tikėjo, kad dievai sukūrė visatą šiame senoviniame mieste, kuris kadaise suklestėjo kaip kultūros ir prekybos epicentras klasikinio Mesoamericos periodo metu. Čia susipažinsite su senovės actekų vietą ir ilipsite į Mėnulio ir Saulės piramides. Tai didžiausias Meksikos archeologijos paminklas, labiausiai lankomas muziejus po atviru dangumi. Apžiūrėsite trečią pagal dydį pasaulyje - Saulės piramidę (65 m aukščio), greta esančią Mėnulio piramidę ir praeisite Mirusiųjų gatvės atkarpa.
Grįžus į Meksiko miestą, pakeliui sustosite prie Švč. Mergelės Gvadelupės bazilikos, žavingame Tlatelolco, kuris kaip magnetas, traukia maldininkus iš visos Lotynų Amerikos.

Maitinimas Neįtrauktas

Įtraukta Paslauga

Ekskursija po Teotihuacano archeologinę vietą, Gvadalupės bazilika

Kodėl pusryčiai neįskaičiuoti?  Jūs tikrai girdėjote seną posakį, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis. Na, o Meksikoje tai ypč aktualu. Kadangi meksikiečiai linkę mėgautis lengvais pietumis, todėl jiems labai svarbu sočiai “pasipildyti” ryte. Turėdami tai omenyje, atsisakysime įprastų viešbučio pusryčių ir už 5 amerikos dolerius išbandysime geriausius meksikietiškų pusryčių patiekalus, kuriuos tiesiog privaloma išbandyti lankantis Meksikoje.

„Nevado de Toluca“ yra vidurio Meksikos stratovulkanas, esantis apie 80 kilometrų į vakarus nuo Meksiko netoli Tolukos miesto. Tai ketvirta aukščiausia Meksikos viršukalnė. Vulkanas ir jo apylinkės dabar yra nacionalinis parkas. Šiandiens privataus 12 valandų turo metu pasivaikščiosime išnykusiu Nevado De Toluca ugnikalniu - iš kurio atsiveria įspūdingi kalnų vaizdai ir 2 unikalūs ežerai dvyniai kraterio viduje. Atsižvelgdami į jūs, mes pasirinksime jums labiausiai tinkantį maršrutą, kad butinai patektume į viršūnę! Vaizdai nuostabūs nuo pat pradžių iki pabaigos.

Pusryčiai įskaičiuoti

Įtraukta Paslauga

Pasitikimas JFK oro uoste ir pervežimas iš oro uosto metro traukiniu

Speciali informacija: Kadangi Nevado de Toluka ugnikalnis yra 4680 metrų aukštyje, kai kuriems gali pasireikšti kalnų arba aukštumų liga, dėl sumažėjusio deguonies ir slėgio poveikio. Galimas pasireiškiantis galvos svaigimas, pykinimas, viduriavimas, galūnių dilgčiojimas ar tirpimas.

Mūsų kelionė baigiasi šiandien. Galite išvykti bet kada. Išsiregistravimo laikas yra 12 val., Tačiau jūs galite naudoti viešbutį savo daiktams laikyti, jei dar turite laiko. Jūsų pervežimas į Meksiko oro uostą  yra įskaičiuotas.

Maitinimas Neįtrauktas

Įtraukta Paslauga

Pervežimas i oro uostą​

Papildoma Veikla

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai informuoti mus su bilietu atgal į Europą.

WHY BOOK AND TRAVEL WITH GURU JOURNEYS ?

It’s easier than you think – We believe that traveling with us should not be hard, but it should be something everyone should do. You can choose to spend a week or a few, traveling this beautiful places and seeing what is out there. Why travel? Because you can, with all the challenges it presents and opportunities, let’s you discover who you are in a way that only the road brings.

INS.png

© 2019 Guru Journeys Ltd 

Calle Lagunitas 445

Jardines de Guadalupe

Guadalajara, Jalisco

44740

Méxio

Registro Nacional De Turismo 

No 04140390930

+52 33 36657815