top of page

Japonija Traukiniu - Pagrindinė kelionės informacija

Updated: 7 days ago

Mūsų Kelionėse Japonijoje būtina turėti lengvą ir kompaktišką lagaminą. Shinkansen traukiniuose yra taikomi bagažo dydžio apribojimai. Už kelionę traukiniu, bagažą C gali prireikti papildomai sumokėti 1000 JPY negabaritinio bagažo mokestį ( 5 X 1000 = 5000). Bagažo D Shinkansen traukiniuose vežtis NEGALIMA.

Šioje kelionėje primygtinai rekomenduojame pasiimti lagaminą A ir mažą krepšį ar kuprinę. Jei kelionės gale planuojate daug pirkinių, tai lagaminą ar krepšį bus pigiau įsigyti Japonijoje.

Supakuojant mažą lagaminą į Japoniją, svarbu būti atidžiam ir atsižvelgti į asmeninius poreikius. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti:

Pasirinkite pagrindinius, būtiniausius daiktus, kurių tikrai prireiks, tokius kaip drabužiai, asmeninės higienos priemonės, elektronika, kelionės dokumentai ir kt.

Siekiant patogumo ir lankstumo, geriau pasirinkti kompaktišką, lengvą ir tvirtą lagaminą. Sudarykite sąrašą ir suorganizuokite turinį. Panaudokite drabužių sulankstymo ir sukimo technikas, kad sutaupytumėte vietos. Galite apsvarstyti galimybę plauti drabužius kelionės metu, kad sutaupyti vietos ir vežti mažiau drabužių.

Atkreipkite dėmesį, kad visuose viešbučiuose yra savitarnos skalbyklos ir džiovyklos, kurios jums leis sumažinti drabužių kiekį. Mūsų rekomenduojamas pakuotės sąrašas:

2🙍‍♀️🙍poros džinsų - jei įmanoma, bent vienus tamsius ir vienus šviesius.

1 - 2🙍‍♀️sijonai - rinkitės lengvus, prie įvairių rubų derančius

1🙍 šortai

3 - 4🙍‍♀️🙍marškinėliai (lengvi, greitai džiustantys)

2 🙍‍♀️🙍marškiniai ilgomis rankovėmis

3🙍‍♀️liemenėlės

4 - 5🙍‍♀️🙍 poros apatinių

1 - 2 🙍‍♀️🙍megztiniai

1🙍‍♀️🙍striukė skirta vėlyvam rudeniui (striukė su kuria atvykstate, todėl

nebūtinai turi tilpti į jūsų lagaminą)

1 🙍‍♀️🙍pora batų patogūs skirti vaikščioti (rekomenduojame vandeniui atsparius)

1🙍‍♀️🙍 pora sportbačių (sportbačiai su kuriais atvykstate ir jais keliausite, todėl

nebūtinai turi tilpti į jūsų lagaminą)

1🙍‍♀️ maudymosi kostiumėlis

1🙍maudymosi šortai ar glaudės

1🙍‍♀️🙍asmeninės higienos priemonės paketas 15cm X 15cm (pasirinkite mažus talpos buteliukus)

1🙍‍♀️🙍ausų kištukai (dažniausiai gausite lėktuve)

1🙍‍♀️🙍įsitikinkite, kad turite tinkamą elektros adapterį, kuris tinka Japonijos lizdui. Japonijoje yra du susiję kištukų tipai: A ir B. A tipo kištukas yra kištukas, turintis du lygiagrečius kištukus, o B tipas yra kištukas, turintis du lygiagrečius kištukus ir įžeminimo kaištį. Japonija veikia su 100 V maitinimo įtampa ir 50/60 Hz.

Nešiojamas įkroviklis (angl. Power Bank) 1🙍‍♀️🙍– tai praktiškas daiktas, kuris praverčia tada, kai netoliese nėra tradicinio maitinimo šaltinio.

1🙍‍♀️🙍Primygtinai rekomenduojame kelionės metu naudoti kaklinę piniginę arba piniginį diržą, kad galėtumėte saugiai laikyti pasą, grynuosius pinigus ir kitus vertingus daiktus. Papuošalus palikite namuose – jų neprireiks keliaujant. Daugelyje mūsų viešbučių yra seifai, o tai bus saugiausias jūsų vertybių saugojimo būdas.

Paso kopiją ir papildomą banko kortelę laikykite atskiroje saugioje vietoje, ar visada palikite viešbučio seife, ar atvirkščiai.


Neprivaloma:

vandens butelis 🍼 Šaltas vanduo iš čiaupo Japonijoje paprastai yra saugus ir tinkamas gerti, todėl galite nepirkti vandens buteliuose, atsiveždami savo butelį ir užpildydami jį iš čiaupo ar viešųjų vandens fontanų.

daugkartinis pirkinių krepšys (sulankstomas užimantis mažai vietos)


PAGRINDINIS BAGAŽAS

Į šią kelionę turėsite vežtis savo bagažą iki 30 minučių vienu metu. Geležinkelio stotys yra gana sudėtingos ir paprastai reikia daug lipti laiptais, ypač greitai persėdant iš traukinio į traukinį. Liftai ne visada pasiekiami ir jame vienu metu negali tilpti daug žmonių, todėl įsitikinkite, kad galėsite jį be vargo pakelti ir nusileisti laiptais. Japonijos viešasis transportas dažnai yra gana ankštas, be didelių bagažo lentynų dideliems lagaminams (netgi shinkansen traukiniuose), todėl geriausia susikrauti kuo lengvesnį ir mažesnį lagaminą, kad neužsikimštumėte praėjimų ir neužimtumėte papildomų vietų traukiniuose. Rekomenduojamas svoris 9 kg🧳lagaminas + 4 kg🎒kuprinė. 13 kg tai svoris kurio neturėtų viršyti jūsų bagažas išskrendant iš Lietuvos!


KUPRINĖ AR KITAS RANKINIS KREPŠYS skirtas neštis būtiniausius daiktus tyrinėjant vietas, važiuojant viešuoju transportui, susidėti nupirktiems suvenyrams.

Mes rekomenduojame neviršiti 4 kg svorį, nes ši krepši naudosite visos dienos metu.

Kelionės draudimo dokumentai📄

Vandens butelis 🍼

Mažas lietsargis☔ kuris apsaugos nuo lietaus ir nuo saulės.

Kelioninės servetėlės ar mažas rankšluostis🧻

Kepurė👒

Akiniai nuo saulės 🕶

Fotoaparatas, mobilusis telefonas📸

Galbūt kiti jums svarbūs daiktai: 💄🥪⌚🧻📝💊🧷🎫🎧💴💳

PINIGAI

Kalbant apie pinigų išleidimą kelionei, kiekvienas keliautojas yra šiek tiek kitoks. Jūs žinote savo išlaidų įpročius geriau nei mes, todėl prašome skirti atitinkamą sumą tokiems dalykams kaip maistas, gėrimai, apsipirkimas, pasirenkama veikla ir skalbimas. Įsitikinkite, kad atidžiai perskaitėte maršrutą ir įtrauktas veiklas, kad žinotumėte, kas įskaičiuota į kelionės kainą ir už ką gali tekti mokėti keliaujant.

Japonijos piniginis vienetas – Japonijos jena. Cirkuliuoja 1, 5, 10, 50, 100 ir 500 jenų monetos (naujos emisijos monetos yra aukso, o senesnės –sidabro spalvos) bei 1000, 2000, 5000 ir 10000 jenų vertės banknotai. Apitikslus 1 Euro kursas = 155 Jenos.

Euras gali būti keičiamas įvairiose Japonijos vietose. Kadangi daugelis mažesnių parduotuvių ar restoranų nepriima kredito kortelių, išmintinga turėti tam tikrą grynųjų pinigų sumą, kai keliausite po šalį. Grynieji pinigai yra patogu, nes jie priimami bet kokiomis aplinkybėmis, tačiau kreditinės kortelės gali būti patogi alternatyva atitinkamose vietose. Vagystės ir apiplėšimai Japonijoje yra labai reti, todėl turint su savimi dideles grynųjų pinigų sumas, saugumas kelia mažiau rūpesčių.

Pinigų išėmimas iš bankomato: nemažai Japonijos bankomatų nepriima kortelių, išduotų už Japonijos ribų. Ten, kur tai daro, valiutų kursai paprastai būna konkurencingi, tačiau paslaugų mokesčiai labai skiriasi ir priklausomai nuo jūsų banko kortelės. Atminkite, kad daugelis bankomatų Japonijoje neveikia naktį ir savaitgaliais.

Valiutos keityklos: Japonijoje valiutą paprastai keičia bankai, pašto skyriai, kai kurie didesni viešbučiai ir keletas licencijuotų pinigų keitėjų, ypač tarptautiniuose oro uostuose.


KAINOS

Mūsų kelionėje į Japoniją lengvi pusryčiai yra įskaičiuoti, tad apačioje patiekiame tik pietų ir vakarienės kainas:

Pietūs

Mažas biudžetas:

1000–1300 jenų per dieną (7,50 Eur)

Nebrangių priešpiečių dėžučių galima įsigyti būtiniausių prekių parduotuvėse ir stenduose geležinkelio stotyse ir verslo rajonuose. Įvairūs greito maisto restoranai, kurių specializacija yra makaronai, karis, domburi ar mėsainiai, taip pat siūlo gana sočius patiekalus už 800 jenų ar mažiau.

Vidutinis biudžetas:

2000 –2500 jenų per dieną (14,50 Eur)

Šiame lygyje turėsite dar didesnį nebrangių restoranų asortimentą, pvz., minėtas greito maisto vietas, taip pat restoranus, siūlančius specialius pietų rinkinius už maždaug 1500 jenų.

Didesnis biudžetas:

viršija 2500 jenų per dieną (19,50 Eur)

Pietūs geresniuose restoranuose paprastai kainuoja iki 3000 jenų.

Vakarienės

Mažas biudžetas:

1500 jenų per dieną (8,70 Eur)

Savitarnos parduotuvėse parduodami įvairūs, nebrangūs jau paruošti valgiai. Kiti variantai vėlgi – pigūs greito maisto restoranai.

Vidutinis biudžetas:

2000–2500 jenų per dieną (14,50 Eur)

Įprasti restoranai paprastai yra brangesni vakarais nei pietų metu, nes nėra specialių pietų pasiūlymų. Šiame lygyje galėsite mėgautis puikia vakariene įvairiuose greito maisto ir įprastų restoranų asortimente, įskaitant restoranus, esančius universalinėse parduotuvėse, kur maistas paprastai kainuoja nuo 1000 iki 2500 jenų, neįskaitant alkoholinių gėrimų.

Didesnis biudžetas:

viršija 5000 jenų per dieną (29 Eur)

Už 3000 jenų vienam asmeniui galėsite gerai pavakarieniauti įvairiuose restoranuose. Apskaičiuokite nuo 5000 jenų vienam asmeniui už vakarienę aukščiausios klasės restoranuose, kurių specializacija yra suši, prancūzų virtuvė, sukiyaki, kaiseki ryori, kepsniai ir kt.


MAISTAS IR GĖRIMAI

Kaip ir kitose Azijos šalyse, ryžiai yra pagrindinis japonų valgis. Antras labiausiai vartojamas vietinis produktas – žuvis, kurią japonai valgo žalią arba keptą. Mėsa yra labai brangi ir sudaro nežymią mitybos raciono dalį. Japoniški valgiai užgeriami alumi, sake arba žalia arbata.


PRIEINAMOS LĖŠOS

Stengiamės planuoti kiekvieną atvejį, tačiau vis tiek yra dalykų, kurių mes negalime suvaldyti. Pasiliekame teisę pakeisti maršrutą išvykus dėl vietinių aplinkybių arba Force Majeure įvykių. Esant tokioms kritinėms aplinkybėms, papildomas bet kokių būtinų maršruto pakeitimų išlaidas reiks padegti patiems. Atkreipkite dėmesį, kad mes neatsakome už jokias atsitiktines išlaidas, kurios gali atsirasti dėl maršrutų pakeitimo, įskaitant vizas, skiepus ar negrąžinamus skrydžius, bet tuo neapsiribojant. Įsitikinkite, kad turite prieigą prie papildomų 500 Eurų kritinėms situacijoms (pvz., atšiaurioms oro sąlygoms, stichinėms nelaimėms, pilietiniams neramumams) arba kitiems įvykiams, dėl kurių neišvengiamai pasikeičia maršrutas (pvz., transporto streikai ar atšaukimai, oro uostų uždarymas). Kartais dėl šių dalykų reikia imtis paskutinės minutės pakeitimų, kad mūsų kelionės galėtų tęstis, todėl gali atsirasti papildomų išlaidų. Šios išlaidos dažniausiai būna padengtos kelionių draudimo išmokoms, surinkus įrodantį fakta ir išlaidų čekius.


KELIONIŲ DRAUDIMAS

Keliaujantiems į užsienį visose mūsų kelionėse privalomas kelionių draudimas. Reikalaujame, kad jums būtų padengtos bent medicininės išlaidos, įskaitant skubią repatriaciją. Jei turite kredito kortelės draudimą, jums reikia gauti išsamią informaciją apie dalyvaujantį draudiką, draudimo lygį, poliso numerį ir pagalbos telefono numerį, o ne banko pavadinimą ir kredito kortelės duomenis. Dėl šios informacijos susisiekite su savo banku prieš atvykdami į Japoniją, ir patikslinkite ar jūsų draudimas galioja.


VIZOS

Atvykstant į Japoniją būtina turėti pasą. Rekomenduojama, kad jis galiotų mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies. LR piliečiams, vykstantiems į Japoniją turizmo tikslais 90 dienų ar trumpesniam laikotarpiui, Japonijos vizos nereikia.


PROBLEMOS IR PAGALBA

Nors mes visada stengiamės suteikti geriausią įmanomą atostogų patirtį, dėl kelionių pobūdžio ir lankomų vietovių kartais viskas gali ir nutinka netaip kaip norisi. Jei kelionės metu iškiltų kokių nors problemų, būtina nedelsiant tai aptarti su savo grupės vadovu arba mūsų vietiniu atstovu, kad jie galėtų padaryti viską, kad ištaisytų problemą ir išvengtų galimo neigiamo poveikio likusiai jūsų kelionės daliai. Žinokite, kad mums labai sunku suteikti bet kokią praktinę pagalbą pasibaigus kelionei, todėl informavę mus dar keliaujant, turėsime galimybę išspręsti problemą realiu laiku.


GRUPĖS VADOVAS

Visas „Guru Journeys“ grupines keliones lydi vienas iš mūsų vadovų. Vadovo tikslas – pašalinti jūsų kelionių rūpesčius ir padėti jums gauti geriausią įmanomą kelionę. Jis suteiks informaciją apie vietas, kuriose keliausite, pasiūlys ką veikti ir pamatyti, rekomenduos puikias vietines maitinimo vietas ir supažindins su mūsų vietiniais draugais. Nors ir nebūdamas gidas tradicine prasme, galite tikėtis, kad jis turės plačių bendrų žinių apie kelionės metu aplankytas vietas, įskaitant istorinius, kultūrinius, religinius ir socialinius aspektus. Taip pat mes naudojame ir vietinius gidus, kurių, mūsų manymu, konkretesnės žinios padidins mūsų lankomų vietų malonumą.


SEZONAI JAPONIJOJE

Japonija išgyvena keturis skirtingus metų laikus: pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą, kurie gali būti skirtingi įvairiose šalies geografijos vietose.

Ruduo Japonijoje | Rugsėjis, Spalis ir Lapkritis, tai yra rudens mėnesiai ir antrasis populiariausias laikas apsilankyti Japonijoje. Šiuo metų laiku nuo rugsėjo vidurio iškrenta mažiau kritulių, žemesnis drėgmės lygis ir patogi temperatūra.

Žiema Japonijoje | Gruodis, Sausis ir Vasaris, jie sudaro žiemą Tokijuje, Kiote ir Osakoje, bus šalta, tačiau nedažnai snigs. Temperatūra gali nukristi, todėl patartina turėti žieminius rūbus.

Pavasaris Japonijoje | Kovas, Balandis ir Gegužė yra pavasario mėnesiai, o vykstant sakurų (vyšnių žiedų) sezonui, tai yra populiariausias metų laikas. Sezono pradžioje temperatūra prasideda gana vėsi nuo žiemos, tačiau iki gegužės mėnesio yra šiltesnė.

Vasara Japonijoje | Birželis, Liepa ir Rugpjūtis - tai yra karščiausi ir drėgniausi metų mėnesiai, o didžiojoje šalies dalyje vasarą būna aukšta temperatūra ir drėgmė.


DRAUDIMAI RŪKYTI

2018 m. liepą Nacionalinė dieta priėmė pataisą, kuri pirmą kartą šalies istorijoje uždraudė rūkyti viešosiose įstaigose. Draudimas buvo paskelbtas etapais ir visiškai taikomas nuo 2020 m. balandžio mėn. Dėl to rūkymas viešosiose įstaigose (mokyklose, ligoninėse, savivaldybės įstaigose ir kt.) yra neteisėtas, išskyrus specialias rūkymo patalpas. Draudimas rūkyti lauke: Daugelis turtingesnių Tokijo seniūnijų, tokių kaip Shinjuku ir Shibuya, taiko įvairius lauko kovos su rūkymu įstatus. Jie yra įrengę specialias lauko rūkymo zonas. Baudžiama pinigine bauda, jei užfiksuojama rūkanti už šių zonų.


KELIONĖ SU GRUPE

Keliaudami su grupe patirsite kai kuriuos malonumus ir galbūt kai kuriuos nusivylimus. Jūsų bendrakeleiviai tikriausiai bus įvairių amžiaus grupių. Prašome suprasti grupės poreikius ir pageidavimus – kartais prireikia kantrybės su bendrakeleiviais. Taip pat atminkite, kad turite įsipareigojimų grupei. Jei jūsų prašoma būti tam tikroje vietoje, įsitikinkite, kad neverčiate laukti likusios grupės. Ne kartą pastebėjome, kad pačios geriausios mūsų vykdomos kelionės yra tos, kuriose gerai veikia grupės dinamika – tam reikia tik šiek tiek jūsų pastangų.

Mūsų kelionėse kambarių apgyvendinimas organizuojamas dviems asmenims. Vienus keliautojus suporuojame su kitu tos pačios lyties keliautoju. Kaip atsakingas kelionių organizatorius, siekiame sukurti saugią aplinką kiekvienam.


TATUIRUOTĖS:

Atkreipkite dėmesį, kad dekoratyvinės tatuiruotės Japonijos kultūroje yra neįprastos, todėl galite sulaukti smalsių ir kartais nepritariančių vietinių žvilgsnių. Paprastai niekas nekomentuos apie jūsų tatuiruotes, tačiau stenkitės dėvėti drabužius, kad jos nesimatytų.


TAISYKLĖS:

Mums patinka manyti, kad visus mūsų „Guru Journeys“ keliautojus sieja meilė nuotykiams ir aistra pamatyti pasaulį kitaip. Mes nustatėme keletą neginčijamų taisyklių, kad visi mūsų kelionėse jaustųsi susiję, patogiai ir saugiai.

Prašome gerbti savo bendrakeleivius, grupės vadovą ir vietinius žmones bei vietas, kuriose lankysimės bet kokiomis aplinkybėmis. Mes netoleruojame jokių smurto formų ir tikimės, kad bet kurioje kelionės vietoje, į kurią keliaujame, laikysitės vietinių įstatymų, papročių ir taisyklių. Bet koks keliautojo elgesys, kuris trukdys mūsų darbuotojams atlikti rūpestingumo pareigą arba tęsti maršrutą, kaip planuota, jis gali būti pašalintas iš kelionės.

Jei keliaudami vartojate alkoholį, skatiname vartoti alkoholį atsakingai ir tikimės, kad laikysitės vietinių alkoholio įstatymų.

Siekiant užtikrinti visų kelionės dalyvių gerovę, visi grupės vadovo sprendimai yra galutiniai.

Kelionės metu neleidžiami romantiški keliautojų ir grupės lyderių santykiai. Keliaudami su mumis turite sutikti laikytis šių taisyklių ir šalies įstatymų bei papročių.


SVEIKATA IR SAUGUMAS

Japonija laikoma viena saugiausių šalių pasaulyje, nusikalstamumo lygis žemas. Paprastai saugu vaikščioti naktį ir keliauti viešuoju transportu, tačiau turėtumėte būti tokio pat budrumo, kaip ir namuose, ir imtis protingų atsargumo priemonių. Gana dažni pranešimai apie netinkamą priemiestinių traukinių keleivių prisilietimą. Tokijo Roppongi pramogų rajonas laikomas didesnės nusikalstamumo rizikos zona. Policijos telefonas Japonijoje – 110, greitosios pagalbos ir gaisrinės – 119. Privalomų skiepų, vykstant į Japoniją, nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“. Patikrinkite, ar turite pakankamai vaistų kelionei ir jei reikia, pasitarkite su gydytoju. Taip pat pasitikrinkite, ar Japonija riboja, ar draudžia atsivežti vaistus be gydytojo recepto.


ONSENAI

Norime paskatinti keliautojus aplankyti tradicinius japoniškus „onsenus“, nes tai yra esminė vietinė patirtis. Viešose onsenose tai reiškia maudytis nuogai su kitais tos pačios lyties žmonėmis. Nors kai kuriems patirtis iš pradžių gali atrodyti keista, dauguma mūsų keliautojai lieka patenkinti. Lankymūsi onsenuose yra labai specifinis etiketas – jūsų vadovas gali duoti keletą patarimų ir nurodymų. Atkreipkite dėmesį, kad keliautojams su tatuiruotėmis gali būti neleidžiama patekti į viešąsias vietas. Gali būti prieinami ir privatūs onsenai – dėl daugiau informacijos pasikalbėkite su savo vadovu.


Atidžiai pasiruošęs kelionei, galėsite visapusiškai mėgautis Japonijos grožiu, kultūra ir patirtimi.


172 views0 comments

Comments


bottom of page