top of page

Japoniški patiekalai, kuriuos rekomenduojame paragauti:

Updated: Aug 31, 2023

Japonai stengiasi ne kurti naujus skonius, bet, minimaliai apdirbant produktus ir naudojant nedaug prieskonių, išlaikyti natūralų skonį. Gamindami maistą japonai visuomet stengiasi pabrėžti patiekalo išvaizdą, išryškinti skonio savybes.

Tam tikri patiekalai valgomi tik tam tikru metu, o spalvingai dekoruojami saldumynai simbolizuoja sezonus: jie primena sakurų žiedus arba hortenzijas, daromi apvalūs kaip mėnulis arba primena sniego pusnis. Japonijos virtuvė išsiskiria patiekalų gausa – stengiamasi patiekti kuo įvairesnių patiekalų ir po truputį (vyrauja jūros gėrybės). Tenka pripažinti, jog maistas Japonijoje – tiesiog fantastiškas. Tiesa, ne visi keliautojai jį pamėgsta iš pirmo karto.


Suši

Ko gero kiekvienas iš mūsų žino, kas yra suši ir, žinoma, ne kartą yra jų ragavęs. Tačiau kartą paragavus suši Tsukiji turguje – šis patiekalas niekada nebebus toks, kaip anksčiau... Tsukiji žuvies ir jūros gėrybių turgus – didžiausias pasaulyje, savo rytiniais tuno aukcionais stebinantis kiekvieną čia apsilankiusį turistą. Tai būtina pamatyti ir pajusti – juk niekur kitur neįsigysite šviežesnės žuvies, nei čia, kur visa produkcija sugauta šįryt.


Ramenas

Rameno atsiradimo pradžia nėra aiški, tačiau, dėka garsiojo virtuvės šefo David Chang restorano New Yorke, šis patiekalas tapo itin populiarus Šiaurės Amerikoje. Ramen – tai sultinys su makaronais ir kiauliena. Sultinio skonių būna kuo įvairiausių, todėl kiekvienas gali pasirinkti pagal savo pomėgius (galima paragauti ir šaltų makaronų karštame sultinuke). Šis patiekalas yra nepaprastai populiarus Japonijoje, net yra įrengtas Ramen muziejus Yokohamoje.


Okonomiyaki

Tai iš tiesų labai gardūs blynai. Priklausomai nuo to, kuriame Japonijos regione nutarėte padegustuoti šį patiekalą, gali būti įvairiausių Okonomiyaki rūšių, dėl daugybės galimų ingredientų. Pavyzdžiui, kaip jums toks derinys: makaronai, kopūstai, porai, kumpis, šparaginės pupelės ir kiaušinis?.. Skamba kiek keistokai, tačiau skonis nustebina visus. Keista ir tai, kad šio japoniško maisto neįmanoma paragauti niekur kitur pasaulyje.


Monjayaki

Labai panašu į Okonomiyaki, tačiau jo tešlos tekstūra skystesnė. Ši variacija populiari Kanto regione, šalia Tokijo. Visi žino, jog geriausi monjayaki – Tsukishimoja rajone Tokijuje.


Matcha

Smulkiai sumalta į miltlius, žalioji arbata yra žinoma kaip matcha ir yra naudojama daugelyje patiekalų. Matcha yra populiariausia Kyote, taigi, nenustebkite, jog čia ji naudojama visur. Gali būti matcha kavos puta, matcha ledai, matcha pyragas, matcha žele ir dar daug matcha skanėstų...


Yakitori

Yakitori – ant iešmo keptos vištienos vėrinukai, kurių tiesiog reikalauja kiekvienas užsienietis. Jų galima paragauti kone kiekviename Japonijos restorane ar bare. Kepta mėsa Japonijoje – ne tas pats, ką mes įsivaizduojame kaip paprastą ir kasdienį patiekalą, tai lyg meno kūrinys ir ne vienas restoranas specializuojasi vien tik yakitori gaminime.


Takoyaki

Tai labai populiarus patiekalas Osakoje. Takoyaki specialioje keptuvėje gaminama iš tešlos, įdarytos aštuonkoju, tempura ir porais. Tokie maži tešlos kamuoliukai apliejami takoyaki padažu, majonezu ir apibarstomi džiovinto tuno riekelėmis. Juk net skamba skaniai, tiesa?


Kobe jautiena

Jei esate kepsnių mėgėjas, jums reikėtų paragauti Kobe jautienos ir paragavimui geresnės vietos nei Kobe miestas nerasite. Išskirtinumo šiam patiekalui suteikia paskrudintas kepsnio viršus ir minkštutė mėsa viduje.


Taiyaki

Taiyaki – žuvies formos pyragaičiai, dažniausiai įdaryti raudonųjų pupelių pasta, tačiau galima paragauti ir su šokolado, plikyto kremo ar net ledų įdaru. Taiyaki skonis panašus į bandelės su džemu. Paragauti šio skanėsto galima bet kurioje Japonijos vietoje.


Tempura

Dar vienas panašus patiekalas, kurio paragauti galima visame pasaulyje, tačiau Japonijoje tempura populiariausia ir išskirtinė – tešla čia visada lengvesnė. Žinoma, tešla taip pat yra kepama, bet ji niekada neprisigėrusi aliejaus.


Omurice

Tai patiekalas, kuriame susipina rytų ir vakarų maisto gaminimo tradicijos – omletas, įdarytas keptais ryžiais, o ant viršaus – pomidorų padažas ir karis.


Tonkatsu

Tonkatsu – džiuvėsėliais apvoliotas gerai iškeptas kiaulienos kotletas ar nugarinė, dažnai patiekiamas su kopūstais, ryžiais ar makaronais. Arba mėsa yra dedama tiesiog į sumuštinį.


Shabu-shabu

Šis gaminimo būdas labai populiarus Japonijoje. Tereikia plonus jautienos ar kitos mėsos 6 views0 comments

Comments


bottom of page