top of page

Kolumbija - Pagrindinė kelionės informacija

Updated: Dec 20, 2023

Mūsų Kelionėse Kolumbijoje būtina turėti lengvą ir kompaktišką lagaminą. Didesnio bagažo, pažymėto C raide apačioje, į mūsų kelionę pasiimti negalima.

Šioje kelionėje primygtinai rekomenduojame pasiimti lagaminą A ir mažą krepšį ar kuprinę. Jei kelionės gale planuojate daug pirkinių, tai lagaminą ar krepšį bus galima įsigyti Kolumbijoje.

Supakuojant mažą lagaminą į Kolumbiją, svarbu būti atidžiam ir atsižvelgti į asmeninius poreikius. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti:

Pasirinkite pagrindinius, būtiniausius daiktus, kurių tikrai prireiks, tokius kaip drabužiai, asmeninės higienos priemonės, elektronika, kelionės dokumentai ir kt.

Siekiant patogumo ir lankstumo, geriau pasirinkti kompaktišką, lengvą ir tvirtą lagaminą. Sudarykite sąrašą ir suorganizuokite turinį. Panaudokite drabužių sulankstymo ir sukimo technikas, kad sutaupytumėte vietos. Galite apsvarstyti galimybę plauti drabužius kelionės metu, kad sutaupyti vietos ir vežti mažiau drabužių.

Atkreipkite dėmesį, kad beveik visuose viešbučiuose yra teikiamos skalbyklos paslaugos, kurios jums leis sumažinti drabužių kiekį.

Mūsų rekomenduojamas pakuotės sąrašas:

2🙍‍♀️🙍Poros džinsų - jei įmanoma, bent vienus tamsius ir vienus šviesius.

1 - 2🙍‍♀️Sijonai - rinkitės lengvus, prie įvairių rubų derančius

1🙍 šortai

3 - 4🙍‍♀️🙍Marškinėliai (lengvi, greitai džiustantys)

2 🙍‍♀️🙍Marškiniai ilgomis rankovėmis

3🙍‍♀️liemenėlės

4 - 5🙍‍♀️🙍 Poros apatinių

1 - 2 🙍‍♀️🙍Megztiniai

1🙍‍♀️🙍Striukė skirta vėlyvam rudeniui (striukė su kuria atvykstate, todėl

nebūtinai turi tilpti į jūsų lagaminą)

1 🙍‍♀️🙍Pora batų patogūs skirti vaikščioti (rekomenduojame vandeniui atsparius)

1🙍‍♀️🙍 Pora sportbačių (sportbačiai su kuriais atvykstate ir jais keliausite, todėl

nebūtinai turi tilpti į jūsų lagaminą)

1🙍‍♀️ Maudymosi kostiumėlis

1🙍Maudymosi šortai ar glaudės

1🙍‍♀️🙍Asmeninės higienos priemonės paketas 15cm X 15cm (pasirinkite mažus talpos buteliukus)

1🙍‍♀️🙍Ausų kištukai (dažniausiai gausite lėktuve)

1🙍‍♀️🙍įsitikinkite, kad turite tinkamą elektros adapterį, kuris tinka Kolumbijos lizdui. A tipo kištukas turintis du lygiagrečius kištukus, kuris veikia su 110 V maitinimo įtampa ir 50/60 Hz.

Nešiojamas įkroviklis (angl. Power Bank) 1🙍‍♀️🙍– tai praktiškas daiktas, kuris praverčia tada, kai netoliese nėra tradicinio maitinimo šaltinio, kurio negalima dėti į registruotą bagažą, bet būtina pasiimti su savimi prieš skrydį.

1🙍‍♀️🙍Primygtinai rekomenduojame kelionės metu naudoti kaklinę piniginę arba piniginį diržą, kad galėtumėte saugiai laikyti pasą, grynuosius pinigus ir kitus vertingus daiktus. Papuošalus palikite namuose – jų neprireiks keliaujant. Daugelyje mūsų viešbučių yra seifai, o tai bus saugiausias jūsų vertybių saugojimo būdas.

Paso kopiją ir papildomą banko kortelę laikykite atskiroje saugioje vietoje, ar visada palikite viešbučio seife, ar atvirkščiai.


Neprivaloma:

vandens butelis 🍼 Šaltas vanduo iš čiaupo Kolumbijoje paprastai nėra saugus ir tinkamas gerti, todėl reikės pirkti vandenį buteliuose.

daugkartinis pirkinių krepšys (sulankstomas užimantis mažai vietos)


PAGRINDINIS BAGAŽAS

Į šią kelionę turėsite vežtis savo bagažą iki 10 minučių vienu metu. Oro uostai yra gana sudėtingi ir paprastai reikia daug lipti laiptais. Liftai ne visada pasiekiami ir jame vienu metu negali tilpti daug žmonių, todėl įsitikinkite, kad galėsite jį be vargo pakelti ir nusileisti laiptais, todėl geriausia susikrauti kuo lengvesnį ir mažesnį lagaminą, kad neužimtumėte papildomų vietų autobuse. Rekomenduojamas svoris 10 kg🧳lagaminas + 6 kg🎒kuprinė. 16 kg tai svoris kurio neturėtų viršyti jūsų bendras bagažas išskrendant iš Lietuvos!


KUPRINĖ AR KITAS RANKINIS KREPŠYS skirtas neštis būtiniausius daiktus tyrinėjant vietas, važiuojant viešuoju transportui, susidėti nupirktiems suvenyrams.

Mes rekomenduojame neviršiti 4 kg svorį, nes ši krepši naudosite visos dienos metu.

Kelionės draudimo dokumentai📄

Vandens butelis 🍼

Mažas lietsargis☔ kuris apsaugos nuo lietaus ir nuo saulės.

Kelioninės servetėlės ar mažas rankšluostis🧻

Kepurė👒

Akiniai nuo saulės 🕶

Fotoaparatas, mobilusis telefonas📸

Galbūt kiti jums svarbūs daiktai: 💄🥪⌚🧻📝💊🧷🎫🎧💴💳

PINIGAI

Kalbant apie pinigų išleidimą kelionei, kiekvienas keliautojas yra šiek tiek kitoks. Jūs žinote savo išlaidų įpročius geriau nei mes, todėl prašome skirti atitinkamą sumą tokiems dalykams kaip maistas, gėrimai, apsipirkimas, pasirenkama veikla ir skalbimas. Įsitikinkite, kad atidžiai perskaitėte maršrutą ir įtrauktas veiklas, kad žinotumėte, kas įskaičiuota į kelionės kainą ir už ką gali tekti mokėti keliaujant.

Kolumbijos piniginis vienetas – Pesas. Cirkuliuoja 100, 200, 500, 1000 ir pesų monetos (naujos emisijos monetos yra aukso, o senesnės –sidabro spalvos) bei 2000, 5000, 10000, 20000, 500000 ir 100000 pesų vertės banknotai. Apitikslus 1 Euro kursas = 4300 pesos. Kolumbijoje ant banknotų vietoj trijų nulių parašyta mil, o tai reiškia tūkstantį, taigi 2 Mil bus 2 tūkstančiai pesų.2 MIL PESOS = 2 TŪKSTANČIUS 5 MIL PESOS = 5 TŪKSTANČIUS IR TAIP TOLIAU

Euras gali būti keičiamas įvairiose Kolumbijos vietose. Kadangi daugelis mažesnių parduotuvių ar restoranų nepriima kredito kortelių, išmintinga turėti tam tikrą grynųjų pinigų sumą, kai keliausite po šalį. Grynieji pinigai yra patogu, nes jie priimami bet kokiomis aplinkybėmis, tačiau kreditinės kortelės gali būti patogi alternatyva atitinkamose vietose.

Pinigų išėmimas iš bankomato: nemažai Kolumbijos bankomatų priima banko kortelias, išduotas už jos ribų. Ten, kur tai daro, valiutų kursai paprastai būna konkurencingi, tačiau paslaugų mokesčiai labai skiriasi ir priklausomai nuo jūsų banko kortelės. Atminkite, kad daugelis bankomatų neveikia naktį ir savaitgaliais.

Valiutos keityklos: Kolumbijoje valiutą paprastai keičia keityklos, kai kurie didesni viešbučiai ir keletas licencijuotų pinigų keitėjų, ypač tarptautiniuose oro uostuose.


KAINOS

Mūsų kelionėje į Kolumbiją lengvi pusryčiai yra įskaičiuoti, tad apačioje patiekiame tik pietų ir vakarienės kainas:

Pietūs

Mažas biudžetas:

20 Mil – 50 Mil pesų per dieną (5 -11Eur) neįskaitant alkoholinių gėrimų.

.Vidutinis biudžetas:

50 Mil –100 Mil pesų per dieną (11 - 22 Eur) neįskaitant alkoholinių gėrimų.

Šiame lygyje turėsite dar didesnį nebrangių restoranų asortimentą, pvz., minėtas greito maisto vietas, taip pat restoranus, siūlančius specialius pietų rinkinius už maždaug 1000

Vakarienės

Mažas biudžetas:

20 Mil – 50 Mil pesų per dieną (5 -11Eur) neįskaitant alkoholinių gėrimų.

Vidutinis biudžetas:

50 Mil –100 Mil pesų per dieną (11 - 22 Eur) neįskaitant alkoholinių gėrimų.

Įprasti restoranai paprastai yra brangesni vakarais nei pietų metu, nes nėra specialių pietų pasiūlymų. Šiame lygyje galėsite mėgautis puikia vakariene įvairiuose greito maisto ir įprastų restoranų asortimente, įskaitant restoranus.


MAISTAS IR GĖRIMAI

Nors Kolumbija nėra gerai žinoma visame pasaulyje dėl savo virtuvės, šalyje gausu skanių tradicinių maisto patiekalų. Kiekvienas Kolumbijos regionas turi savo individualius produktus ir unikalius šalies tipiškus patiekalus.


PRIEINAMOS LĖŠOS

Stengiamės planuoti kiekvieną atvejį, tačiau vis tiek yra dalykų, kurių mes negalime suvaldyti. Pasiliekame teisę pakeisti maršrutą išvykus dėl vietinių aplinkybių arba Force Majeure įvykių. Esant tokioms kritinėms aplinkybėms, papildomas bet kokių būtinų maršruto pakeitimų išlaidas reiks padegti patiems. Atkreipkite dėmesį, kad mes neatsakome už jokias atsitiktines išlaidas, kurios gali atsirasti dėl maršrutų pakeitimo, įskaitant vizas, skiepus ar negrąžinamus skrydžius, bet tuo neapsiribojant. Įsitikinkite, kad turite prieigą prie papildomų 500 Eurų kritinėms situacijoms (pvz., atšiaurioms oro sąlygoms, stichinėms nelaimėms, pilietiniams neramumams) arba kitiems įvykiams, dėl kurių neišvengiamai pasikeičia maršrutas (pvz., transporto streikai ar atšaukimai, oro uostų uždarymas). Kartais dėl šių dalykų reikia imtis paskutinės minutės pakeitimų, kad mūsų kelionės galėtų tęstis, todėl gali atsirasti papildomų išlaidų. Šios išlaidos dažniausiai būna padengtos kelionių draudimo išmokoms, surinkus įrodantį fakta ir išlaidų čekius.


ARBATPINIGIAI

Arbatpinigiai gali būti tinkamas būdas pripažinti puikų aptarnavimą keliaujant. Nors tai galbut nėra įprasta jūsų gimtojoje šalyje, tai yra įsišaknijęs turizmo pramonės bruožas daugelyje mūsų kelionių vietų ir yra labai vertinamas žmonių, kurie jumis rūpinasi jūsų kelionės metu. Visada geriausia vengti arbatpinigių monetomis, labai mažo nominalo kupiūromis arba nešvariais ir suplėšytais banknotais, nes tai gali būti vertinama kaip įžeidimas, o ne geros valios gestas.

Pirmąją kelionės dieną jūsų grupės vadovas arba vietinis atstovas gali aptarti su jumis idėją sukurti arbatpinigių maišelį , pagal kurį visi įneštų vienodą sumą, o jūsų grupės vadovas ar vietinis atstovas dalintų arbatpinigius vairuotojams, vietiniams gidams, viešbučio darbuotojams ir kitiems į kelionę įtrauktiems paslaugos dalyviams. Grupės vadovas arba vietinis atstovas tvarko einamąjį visų išleistų pinigų įrašą, kurį galima bet kada patikrinti, o visos kelionės pabaigoje likusios lėšos bus grąžintos grupės nariams.


SAUGUMAS

Vagystės ir apiplėšimai Kolumbijoje atsitinka retai, turint su savimi dideles grynųjų pinigų sumas, saugumas kelia daugiau rūpesčių. Keliaujant visada kyla kišenvagysčių ir smulkių vagysčių rizika, ypač turistų lankomuose miestuose. Rekomenduojame būti atsargiems vaikštant vieniems naktį ir raginame eiti kartu su grupe ir tik pagrindinėmis, gerai apšviestomis vietomis. Būkite ypač budrūs viešajame transporte.

Siekiant išvengti sukčiavimo ir vagysčių, pinigus patartina išimti iš bankomatų, esančių bankuose ar saugomose parduotuvėse, tik darbo valandomis.

Atminkite, kad vietiniai įstatymai, reglamentuojantys transportavimo saugą, gali skirtis nuo galiojančių jūsų šalyje. Visose mūsų naudojamose transporto priemonėse privalote prisisegti saugos diržus. To neatlike keleiviai gali būti nubausti piniginę bauda.


KELIONIŲ DRAUDIMAS

Keliaujantiems į užsienį visose mūsų kelionėse privalomas kelionių draudimas. Reikalaujame, kad jums būtų padengtos bent medicininės išlaidos, įskaitant skubią repatriaciją. Jei turite kredito kortelės draudimą, jums reikia gauti išsamią informaciją apie dalyvaujantį draudiką, draudimo lygį, poliso numerį ir pagalbos telefono numerį, o ne banko pavadinimą ir kredito kortelės duomenis. Dėl šios informacijos susisiekite su savo banku prieš atvykdami į Kolumbiją, ir patikslinkite ar jūsų draudimas galioja.


VIZOS

Atvykstant į Kolumbiją būtina turėti pasą. Rekomenduojama, kad jis galiotų mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies. LR piliečiams, vykstantiems į Kolumbiją turizmo tikslais 90 dienų ar trumpesniam laikotarpiui, vizos nereikia. Tačiau kiekvienas keliautojas privalo užpildyti ir pateikti reikiamus duomenis Kolumbijos migracijos svetainėje ne anksčiau kaip likus 72 valandoms iki išvykimo. https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en


PROBLEMOS IR PAGALBA

Nors mes visada stengiamės suteikti geriausią įmanomą atostogų patirtį, dėl kelionių pobūdžio ir lankomų vietovių kartais viskas gali ir nutinka netaip kaip norisi. Jei kelionės metu iškiltų kokių nors problemų, būtina nedelsiant tai aptarti su savo grupės vadovu arba mūsų vietiniu atstovu, kad jie galėtų padaryti viską, kad ištaisytų problemą ir išvengtų galimo neigiamo poveikio likusiai jūsų kelionės daliai. Žinokite, kad mums labai sunku suteikti bet kokią praktinę pagalbą pasibaigus kelionei, todėl informavę mus dar keliaujant, turėsime galimybę išspręsti problemą realiu laiku.


GRUPĖS VADOVAS

Visas „Guru Journeys“ grupines keliones lydi vienas iš mūsų vadovų. Vadovo tikslas – pašalinti jūsų kelionių rūpesčius ir padėti jums gauti geriausią įmanomą kelionę. Jis suteiks informaciją apie vietas, kuriose keliausite, pasiūlys ką veikti ir pamatyti, rekomenduos puikias vietines maitinimo vietas ir supažindins su mūsų vietiniais draugais. Nors ir nebūdamas gidas tradicine prasme, galite tikėtis, kad jis turės plačių bendrų žinių apie kelionės metu aplankytas vietas, įskaitant istorinius, kultūrinius, religinius ir socialinius aspektus. Taip pat mes naudojame ir vietinius gidus, kurių, mūsų manymu, konkretesnės žinios padidins mūsų lankomų vietų malonumą.


DRAUDIMAI RŪKYTI

2008 m. gegužės mėn. Kolumbijoje buvo uždrausta rūkyti viešojo transporto priemonėse, ligoninėse, darželiuose, mokyklose, baruose, klubuose, restoranuose, verslo centruose ir oro uostuose. Taip pat buvo uždrausta rūkyti uždarose viešose vietose, išskyrus specialias rūkymo patalpas ir zonas. Baudžiama pinigine bauda, jei užfiksuojama rūkanti už šių zonų.


KELIONĖ SU GRUPE

Keliaudami su grupe patirsite kai kuriuos malonumus ir galbūt kai kuriuos nusivylimus. Jūsų bendrakeleiviai tikriausiai bus įvairių amžiaus grupių. Prašome suprasti grupės poreikius ir pageidavimus – kartais prireikia kantrybės su bendrakeleiviais. Taip pat atminkite, kad turite įsipareigojimų grupei. Jei jūsų prašoma būti tam tikroje vietoje, įsitikinkite, kad neverčiate laukti likusios grupės. Ne kartą pastebėjome, kad pačios geriausios mūsų vykdomos kelionės yra tos, kuriose gerai veikia grupės dinamika – tam reikia tik šiek tiek jūsų pastangų.

Mūsų kelionėse kambarių apgyvendinimas organizuojamas dviems asmenims. Vienus keliautojus suporuojame su kitu tos pačios lyties keliautoju. Kaip atsakingas kelionių organizatorius, siekiame sukurti saugią aplinką kiekvienam.


TAISYKLĖS:

Mums patinka manyti, kad visus mūsų „Guru Journeys“ keliautojus sieja meilė nuotykiams ir aistra pamatyti pasaulį kitaip. Mes nustatėme keletą neginčijamų taisyklių, kad visi mūsų kelionėse jaustųsi susiję, patogiai ir saugiai.

Prašome gerbti savo bendrakeleivius, grupės vadovą ir vietinius žmones bei vietas, kuriose lankysimės bet kokiomis aplinkybėmis. Mes netoleruojame jokių smurto formų ir tikimės, kad bet kurioje kelionės vietoje, į kurią keliaujame, laikysitės vietinių įstatymų, papročių ir taisyklių. Bet koks keliautojo elgesys, kuris trukdys mūsų darbuotojams atlikti rūpestingumo pareigą arba tęsti maršrutą, kaip planuota, jis gali būti pašalintas iš kelionės.

Jei keliaudami vartojate alkoholį, skatiname vartoti alkoholį atsakingai ir tikimės, kad laikysitės vietinių alkoholio įstatymų.

Siekiant užtikrinti visų kelionės dalyvių gerovę, visi grupės vadovo sprendimai yra galutiniai.

Kelionės metu neleidžiami romantiški keliautojų ir grupės lyderių santykiai. Keliaudami su mumis turite sutikti laikytis šių taisyklių ir šalies įstatymų bei papročių.

„WhatsApp“ yra populiarus būdas bendrauti Lotynų Amerikoje. Rekomenduojame prieš išvykstant atsisiųsti „WhatsApp“, kad kelionės metu susisiektumėte žinutėmis su grupės vadovu ar vietiniu atstovu ir grupės nariais.


UODŲ PLATINAMOS LIGOS:

Kai kuriuose Centrinės ir Pietų Amerikos regionuose gali pasireikšti dengės karštligės protrūkiai. Skiepų nuo jo nėra, tačiau yra prevencinių priemonių, kurių galite imtis, pavyzdžiui, dėvėti ilgus drabužius, naudoti repelentus ir būti patalpoje, ypač sutemus ir auštant. Jei karščiuojate arba jaučiatės blogai, nedelsdami praneškite savo grupės vadovui arba vietos atstovui. Apsaugokite save nuo uodų platinamų ligų, tokių kaip dengė, imdamiesi priemonių, kad išvengtumėte vabzdžių įkandimų. Repelentus jei tokių reikia, lengvai galėsite įsigyti, bet kurioje Kolumbijos vaistinėje.
198 views0 comments

Comments


bottom of page