top of page

Manga animacija

Updated: Jul 28, 2023

Japonijoje manga ir animacija (anime) yra itin populiarūs ir svarbūs kultūros elementai.

Manga yra Japonijos komiksai arba grafiniai romanai, kurie skaitomi nuo kairės į dešinę. Jie yra sudėtingi ir dažnai sudaryti iš įvairių žanrų, tokiais kaip siaubo, fantastika, romantika, šoumenų, mokslinė fantastika, drama ir kt. Manga gali būti skirta tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Anime yra Japonijos animaciniai filmai arba serialai, kurie dažnai yra pagrįsti mangomis, tačiau taip pat gali būti originalūs kūriniai. Anime turi platų žanrų pasirinkimą ir gali būti skiriamas visoms amžiaus grupėms. Jie gali būti trumpi serialai arba ilgi serialai, susidedantys iš daugelio sezonų.

Manga ir anime yra labai svarbūs Japonijos kultūros eksportui. Jie turi tarptautinį pripažinimą ir daugybės šalių fanų. Japonijos animaciniai filmai ir serialai rodomi ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje. Be to, manga yra išverčiama ir platinta įvairiomis kalbomis, leisdama skaitytojams ir žiūrovams iš kitų šalių mėgautis šiais kūriniais.

Japonijoje taip pat organizuojami dideli anime ir manga renginiai, tokie kaip "Comiket", kurie pritraukia tūkstančius lankytojų ir dalyvių iš viso pasaulio. Tai rodo, kokia didelė ir įtakinga manga ir anime kultūra yra Japonijoje.

 2 views0 comments

Comments


bottom of page