top of page

Traukinys Japonijoje

Updated: Jul 29, 2023

Kuo ypatingi Japonijos supergreitieji traukiniai?

Tiesa, Japonijos greitųjų traukinių tinklas nebėra greičiausiai keleivinis traukinių tinklas pasaulyje, kadangi jį jau pralenkė tarptautiniai konkurentai. Dedamos didelės viltys į magnetinės levitacijos traukinius – tačiau tai yra ateitis, o šiuo metu Japonija kovoja, kad išliktų pasaulio geležinkelių inovatoriais.

Japonijos vyriausybė patvirtino magnetinės levitacijos traukinių liniją tarp Tokijo ir Nagojos. Būtent magnetinės levitacijos traukiniai yra laikomi kitos kartos supertraukiniais, kurie vagonų išjudinimui naudoja magnetinį pulsavimą, dėl ko nereikia nei ratų, nei ašių, nei guolių. Kadangi su bėgiais liečiasi mažiau traukinio dalių, trintis su bėgiais ženkliai sumažėja, dėl ko kelionė tampa greitesnė, tylesnė ir tolygesnė. Kelionė iš Tokijo į Nagoją šiuo metu trunka 90 minučių, o magnetinės levitacijos traukiniai šį laiką leis sutrumpinti iki 40 minučių. 2030 metais šią liniją planuojama pratęsti iki Osakos, sutrumpinant kelionės laiką iki 1 valandos – kadangi traukiniai sugebės pasiekti net 600 kilometrų per valandą greitį. Planuojama, kad projekto biudžetas viršys 50 milijardų eurų.

Mašinisto gestai

Važiuojant traukiniu Japonijoje, kurio viduje iš keleivio pozicijos kartais galima stebėti mašinisto darbą, pastebėkite jo judesius. Mašinistai Japonijoje mojuoja, bado pirštais į ženklus ir į prietaisus, net jei jų niekas nemato. Tokia sistema yra sukurta tam, kad darbuotojai lengviau atsimintų veiksmų seką ir nieko nepraleistų. 14 views0 comments

Comments


bottom of page